Akumulator 4MAX 75Ah – zalety


Akumulator 4MAX 75Ah do samochodów osobowych

Akumulator 4MAX 75Ah produkowany jest przez wiodących na europejskim rynku producentów. Z pewnością jego kluczowe zalety to bardzo przystępne ceny w połączeniu z dobrymi parametrami technicznymi. I takie są właśnie oczekiwania posiadaczy samochodów osobowych, którzy poszukują nowe elektryczne serce, aby wprawić pojazd w ruch.

Do czego potrzebny jest akumulator?

Bateria zwana akumulatorem jest źródłem energii elektrycznej, którą gromadzi, a następnie ją uwalnia dzięki zachodzącym reakcjom chemicznym w elektrolicie i na styku elektrolitu z elektrodami. W aucie służy zatem do rozruchu silnika, ale również zasilania urządzeń elektrycznych, gdy silnik elektryczny pozostaje wyłączony. Dzięki w ten sposób pozyskanej energii możemy korzystać między innymi z oświetlenia pojazdu, z ogrzewania, odbiornika radiowego czy zapalniczki samochodowej. A z tej ostatniej najczęściej ładujemy telefony komórkowe oraz urządzenia nawigacyjne.

Akumulator 4MAX 75Ah – parametry techniczne

Akumulatory 4MAX produkowane są w technologii wapniowej Ca/Ca. Dzięki niej w znaczący sposób zmniejszono odparowanie elektrolitu, czyli płytki akumulatora są bez przerwy zalane wodą destylowaną. Nie wymagają tym samym uzupełniania wody w przeciągu całego okresu eksploatacji. Są w stu procentach bezobsługowe i dlatego stanowią dobry wybór przy zakupie baterii, mimo nieco wyższej ceny. Ważną zaletą Akumulatora 4MAX 75Ah jest jego dobra pojemność, co oznacza, że jest on zdolny dostarczać prąd o natężeniu 1 A przez 75 godzin. Produkt ten spełnia normy serwisowe i opatrzony jest odpowiednimi certyfikatami. Oczywiście najbardziej istotnym elementem mającym wpływ na wydłużoną żywotność akumulatora jest jego użytkowanie zgodnie z zaleceniami producenta.

Prawidłowe użytkowanie akumulatora

Akumulator po pierwsze powinien być zamontowany w samochodzie poprawnie, czyli mocno i stabilnie. Należy jednocześnie przestrzegać zaleceń producenta auta i nie montować akumulatorów o zaniżonej pojemności. Tak jak wszystkie części wozu, tak samo baterie lubią być utrzymywane w czystości, zatem regularnie trzeba je czyścić z wilgoci oraz brudu. I również istotna dla żywotności akumulatora pozostaje dbałość o stan alternatora i instalacji w pojeździe.

Kiedy należy wymienić akumulator?

Podobnie jak wszystkie inne baterie również akumulator samochodowy jest częścią, która po pewnym czasie zostaje wyeksploatowana. Znawcy, aby przewidzieć zbliżający się czas pracy akumulatora wykonują odpowiednie pomiary napięcia. Natomiast standardowy kierowca fakt ten zauważa najczęściej niestety dopiero w momencie problemów z uruchomieniem silnika lub nawet wtedy, gdy akumulator jest już martwy. Kolejnym bardzo ważnym powodem jego wymiany jest uszkodzenie mechaniczne spowodowane na przykład kolizją drogową.

Jak wybrać nowy akumulator?

Najlepszym rozwiązaniem dla dzisiejszych pojazdów i kierowców jest wybór akumulatora bezobsługowego. Szczegółowe zaś informacje, jakiego rodzaju baterię należy zamontować w samochodzie znajdują się w jego instrukcji. Najważniejsze parametry techniczne, na jakie wypada zwrócić uwagę to pojemność oraz prąd rozruchowy. Producenci nowoczesnych pojazdów określają też drugorzędowe wytyczne takie jak gabaryty czy biegunowość. Ponadto przy zakupie nowego akumulatora warto porozmawiać ze sprzedawcą, który jest ekspertem w tej materii. W Rzeszowie przy ul. Zofii Wallis 22 pracownicy firmy Mobilny-Akumulator bardzo chętnie służą doradztwem, dzielą się z klientami wiedzą i doświadczeniem. Ponadto posiadają bardzo bogaty wybór akumulatorów do różnych modeli pojazdów.