Firma transportowa – bo jakość usług ma znaczenie


Znalezienie dobrej firmy zajmującej się transportem wcale nie jest łatwe. Wbrew pozorom na rynku działa wiele takowych, jednak bądźmy szczerzy, nie zawsze jakość usług powala. Szczególnie dużym problemem są opóźnienia w transporcie, a przecież czas to pieniądz i tutaj nie ma miejsca na spóźnienia, gdyż mogą one być bardzo kosztowne.

Firma transportowa- bo rodzaj oferty ma znaczenie

Wymogi, jakie musi spełnić firma transportowa zależą oczywiście od towaru, jaki ma przewieść. Zatem kluczowe znaczenie ma flota samochodowa. Tutaj koniecznie trzeba się dowiedzieć, czy firma logistyczna na Podkarpaciu dysponuje specjalistycznymi pojazdami do przewożenia żywności, czy też leków . Oczywiście równie ważne jest sprawdzenie, czy decydując się na podpisanie umowy można liczyć na ubezpieczenie. Otóż jest ono bardzo istotne, gdyż w razie problemów z terminową dostawą, bądź też jej przypadkowym zniszczeniem można z tego tytułu otrzymać odszkodowanie, które jest swoistym zadośćuczynieniem.

Transport tir- czy cena jest ważna?

Szukając firmy transportowej np. z rejonie woj podkarpackiego MPS najważniejsza powinna być jakość usług. Niestety wciąż wiele osób kieruje się tylko ceną, która oczywiście powinna być jak najniższa. A to bardzo duży błąd. Przede wszystkim najważniejsze znaczenie ma tutaj jakość wykonywanych usług, gdyż niska cena niestety równa się niskiej jakości. A to naraża tak naprawdę inwestora tylko i wyłącznie na straty i dodatkowe koszty, które musi zapłacić samodzielnie. Oszczędność absolutnie nie jest wskazana.

Umowa przewozu rzeczy- co powinna zawierać?

Decydując się na wynajęcie firmy i powierzenie jej przewozu określonego, towaru konieczne jest podpisanie umowy. Jest to umowa przewozu, która zawarta jest między inwestorem a firmą spedycyjną. Obie strony mają swoje obowiązki, ale i prawa, których muszą przestrzegać. Inwestor musi oczywiście wystawić numer listu przewozowego, jak i wydać wszelkie potrzebne dokumenty. Z kolei druga strona od razu zawiadamia o nadejściu przesyłki i transportuje ją we wskazane miejsce.