Impreza motoryzacyjna – oryginalna alternatywa na event firmowy nie tylko dla entuzjastów motoryzacji


Imprezy integracyjne i eventy firmowe to wydarzenia o różnym charakterze, na które decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw, którym zależy na dobrym samopoczuciu pracowników oraz renomie. Jest to doskonała okazja do poznania współpracowników w innych okolicznościach, nawiązania relacji i zacieśnienia więzi, a wszystko to w warunkach doskonałej zabawy. Jedną z najciekawszych alternatyw dla typowego spotkania w restauracji jest impreza motoryzacyjna, która z pewnością zachwyci nie tylko zagorzałych fanów samochodów. Na czym to polega?

Na czym polega impreza motoryzacyjna?

Pojęcie impreza samochodowa obejmuje kilka rodzajów rozrywek, związanych z motoryzacją. Należą do nich przejazdy luksusowymi samochodami sportowymi, takimi jak Lamborghini lub Ferrari, jazdy po torze wyścigowym, ale także off-road, ukazujący trochę inną stronę imprez motoryzacyjnych. Choć jedną z pierwszych obaw jest bezpieczeństwo i brak odpowiednich kwalifikacji, jest to coś, o co naprawde nie trzeba się martwić. Jazdy odbywają się bowiem pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów, którzy czuwają nad tym, aby całość odbywała się w sposób nie narażający uczestników. Impreza motoryzacyjna składa się z reguły z krótkiego szkolenia i wprowadzenia, części praktycznej, a często również wspólnego posiłku oraz drobnych konkurencji i zawodów. Czasami eventy tego typu wzbogacone są również o spotkania z profesjonalnymi rajdowcami i gwiazdami ze świata szeroko pojętej motoryzacji.

Od czego zacząć organizowanie imprezy motoryzacyjnej?

Impreza motoryzacyjna to niepowtarzalna okazja na wzmocnienie więzi między pracownikami, budowanie korzystnego wizerunku firmy, a także dobrej zabawy. Jednocześnie nie jest to rodzaj wydarzenia, w którym można pozwolić sobie na jakiekolwiek niedociągnięcia czy braki organizacyjne. Od czego zatem zacząć planowanie imprezy samochodowej, aby mieć pewność, że będzie ona dopięta na ostatni guzik, bezpieczna, interesująca i pozostanie w pamięci uczestników na długo, jako fantastyczne wspomnienie? Odpowiedź jest prosta, zatrudnić do organizacji profesjonalną agencję eventową, które znaleźć można w każdym większym mieście. Osoby na co dzień obsługujące tor wyścigowy, doskonale wiedzą na czym polega organizacja imprezy motoryzacyjnych i zrobią to tak, jak należy.

Impreza motoryzacyjna jako event firmowy

Eventy firmowe i integracyjne, w tym również imprezy motoryzacyjne, stanowią świetne zagranie marketingowe. Z jednej strony dają możliwość integracji pracowników nie tylko między działami, ale też szczeblami, zmniejszając dystans między podwładnymi i przełożonymi, co rewelacyjnie wpływa na atmosferę w firmie oraz lojalność do przedsiębiorstwa. Jest to również niepowtarzalna okazja do zaprezentowania się z innej strony niż zwykle, poprzez pokazanie swoich atutów na płaszczyźnie innej niż biurowa. Ponadto firmowa  impreza motoryzacyjna jak mało co potrafi poprawić lub zbudować korzystny wizerunek przedsiębiorstwa, zarówno w oczach pracowników, jak i partnerów biznesowych, co przekłada się na efektywność pracy oraz szanse i możliwości rozwoju.

Off-road – inna twarz imprezy motoryzacyjnej

Specyficznym rodzajem imprezy motoryzacyjnej jest off-road, czyli jazda samochodem terenowym z napędem 4×4 po drogach leśnych i nieutwardzanych. Jest to impreza samochodowa, zapewniająca inny rodzaj adrenaliny, w którym do pokonania ma się różnorodne przeszkody, takie jak zjazdy i podjazdy, błota czy wystające kawałki drzew. Jest to doskonała alternatywa dla jazd na torze wyścigowym, która zapewnia równie doskonałą zabawę i niezapomniane emocje.