Kraków i okolice – idealne miejsce na urlop


Nie masz jeszcze pomysłu na urlop, mimo że znasz już jego dokładne widły czasowe? Nie martw się, idealnym rozwiązaniem na relaks ale także aktywny wypoczynek będzie parodniowy wyjazd do Kraków, który oferuje piękne Stare Miasto, zabytki, Zamek Królewski na Wawelu, Kazimierz, niezwykłą kuchnię i niesamowity klimat miasta. Obok tego znajdują się równie ciekawe miejscowości i miejsca związane z naturą. Co więcej, dla znudzonych miastem, a nawet jego peryferiami istnieje możliwość pojechania w góry, które są naprawdę niedaleko. I nie, nie trzeba jechać w Tatry, żeby sprawić sobie solidny, górski spacer czy trekking.

Okolice Krakowa i wynajem busa

 

Kraków to miasto, które jest tak bogate w różnego typu aktywności, że spokojnie można by się nie ruszać z granic stolicy Małopolski przez dwa tygodnie i cały czas świetnie się bawić. W końcu w grodzie Kraka mamy wystarczająco dużo teatrów, klubów, muzeów i innych ośrodków kultury. Co więcej, po sprawdzeniu wszystkich niesamowitych miejsc w samym Krakowie można zdecydować się na wynajem minibusa i ruszenie w trasę! Wynajem busa to świetna propozycja dla mniejszych grup znajomych, którzy chcą na własną rękę eksplorować okolice miasta – a jest co zwiedzać!

 

Można zacząć od Ojcowskiego Parku Narodowego czy odwiedzenia Kopalni w Wieliczce lub Bochni. Dla osób wierzących polecamy papieskie miasto Wadowice czy Kalwarię Zebrzydowską. Zagraniczni i krajowi turyści bardzo często wyruszają w tę mniej przyjemną wycieczkę – mianowicie do Oświęcimia, gdzie poznają przykrą historię obozu koncentracyjnego. Jeśli jesteśmy w stanie poświęcić np. 2-3 dni na wycieczkę gdzieś dalej, to polecałbym wybrać się właśnie na Podhale, by zasmakować w góralskiej kuchni, wejść na Morskie Oko, czy zwiedzić malownicze Zakopane. W ciepłe miesiące niezwykle popularne są również spływy tratwami na Dunajcu – jest to jedna z najbardziej malowniczych dróg wodnych w Polsce! Ważne, by postawić na licencjonowany przewóz osób i wynajmowanie busów od rzetelnej firmy – można to sprawdzić bardzo łatwo w internecie przed samą decyzją o wykupieniu usługi.

Transfer na lotnisko

 

Wynajem samochodu nie jest jedyną opcją. Komunikacja zbiorowa jest na tyle rozwinięta w aglomeracji krakowskiej, że praktycznie wszędzie bardzo sprawnie dostaniemy się dzięki MPK. Co prawda radziłbym rozpatrzyć transfer na lotnisko od prywatnej firmy. Nie ma co liczyć na kolej, na której trwają remonty i zdarzały się przypadki, że ktoś nie nie zdążył przez duże opóźnienia na lot.

 

Jeśli interesuje nas pobyt tylko w centrum Krakowa i zwiedzanie starych dzielnic, to nie warto tracić sporych kwot pieniężnych na wynajem samochodu. Wspomniana wcześniej komunikacja zbiorowa nie jest idealna, ale w razie awarii pozostaje nam taksówka, Uber czy inna aplikacja przewozowa.