Kto decyduje się na wypożyczenie samochodu?


Własnym samochodem dysponuje dziś większość Polaków, a przynajmniej w jego posiadaniu jest niemal każda rodzina. Mimo wszystko zdarzyć się może, że nie możemy z jakiegoś powodu z takiego środka transportu skorzystać. Wówczas odwiedzamy wypożyczalnie, które dziś radzą sobie naprawdę dobrze. Przyjrzeliśmy się im na przykładzie wypożyczalni Partner Cars z Krakowa, o której więcej dowiecie się ze strony. Kto najczęściej wypożycza samochód w takich wypożyczalniach? Postanowiliśmy przyjrzeć się analizie tego rynku nieco bliżej.

Klienci prywatni

W pierwszej kolejności oczywiście odnieść się trzeba do Klientów prywatnych i nie ma w tym nic dziwnego. Takie osoby najczęściej odwiedzają wypożyczalnię. Jak już wspomnieliśmy, większość z nich ma własny samochód, ale nie może z niego skorzystać z powodu naprawy czy też zajęcia przez innego członka rodziny. Wówczas na dojazd do pracy, rodziny czy inną czynność pozostaje im taki samochód wypożyczyć. Jako że jest to zazwyczaj wypożyczenie na dzień lub dwa i chodzi o auto ekonomiczne klasy A, nie ma tutaj mowy o jakichś szczególnie wysokich kosztach.

Klienci biznesowi

Pamiętajmy tutaj, że wypożyczalnie w swojej ofercie mają nie tylko mało komfortowe, ale za to ekonomiczne samochody klasy A, ale również i te znacznie bardziej luksusowe. Te oczywiście skierowane są do sektora biznesowego. Przedsiębiorcy, którzy są umówieni na jakieś spotkanie, z pewnością chcą tam dojechać w miarę szybko, a jednocześnie w warunkach jak najbardziej komfortowych. Poza tym sam wygląd pojazdu liczy się też w kontaktach z przedsiębiorcą czy kontrahentem. Nie mogą oni sobie więc pozwolić na pojazd byle jaki.

Turyści

Na koniec odnieśmy się jeszcze do turystów i to nie tylko tych, którzy podróżują w dwójkę, trójkę czy czwórkę, ale nawet w dziewięć, dziesięć osób czy więcej. Logiczne jest, że zwykłe auto osobowe może nie być tu wystarczające. Z pewnością sprawdzi się jednak jakiś bus, a takie samochody wypożyczalnie w swojej ofercie również posiadają.