Samochodem na lotnisko


Zdarza się, że wyjeżdżając na wczasy, czy też lecąc na spotkanie biznesowe, na lotnisko dowozi nas ktoś z bliskich lub znajomych. Ponadto zawsze możemy również zamówić taksówkę. Jednakże obecnie większość kierowców ceni sobie komfort i wygodę. W praktyce oznacza to tylko tyle, że bardzo często na lotnisko podróżujemy swoim samochodem, aby następnie zostawić go w bezpiecznym miejscu i odebrać po powrocie. Zauważyć trzeba, że nie ma z tym dziś większego problemu. Parkingi przy lotniskach to coś normalnego i znajdziemy je przy każdym większym i mniejszym porcie lotniczym. Jednak skoro jest ich tak wiele, warto zastanowić się nad tym, czym kierować się podczas ich wyboru. Które czynniki powinny decydować o wyborze danego parkingu?

Lokalizacja

W pierwszej kolejności większość osób korzystających z parkingów przy lotniskach zwraca uwagę na ich lokalizację. Oczywiste jest bowiem, że lepiej jest wybrać lotnisko zlokalizowane jak najbliższej portu. Doskonały przykład takiego parkingu znajdziemy tutaj – parking lotnisko Katowice. Parking atmosfera jest bowiem położony zalewie o krok od lotniska Katowice-Pyrzowice. Dzieli je jedynie około 100 m odległości.

Ilość aut transferowych

W przypadku parkingów, które są położone z dala od lotniska, na pewno uwagę zwrócić trzeba na ilość aut transferowych. Jeśli pozostawionych samochodów na parkingu jest sporo, a samochodów transferowych niewiele może to oznaczać spore opóźnienia. Zwłaszcza w sezonie, kiedy to parkingi są znacznie bardziej oblężone.

Jeśli jesteśmy już przy transferze, nie zapomnijmy sprawdzić też jego cen. Transfer na lotnisko powinien być bezpłatny. Pamiętajmy jednak, że wiele firm rzeczywiście transportuje nas bezpłatnie, ale tylko pod bramę terminala. Jeśli chcemy jechać dalej, musimy za to zapłacić.

Cena

Każdy klient szukający parkingu na pewno pod uwagę weźmie również cenę. Wprawdzie nie może być ona decydująca, ale na pewno jest ważna. Przy porównywalnych odległościach, ilości aut transferowych i innych usługach dodatkowych wybrać należy parking, który jest po prostu tańszy.

Ubezpieczenie i ochrona

Jeśli auto zostawiamy na parkingu strzeżonym, nie można pominąć kwestii zabezpieczenia takiego obiektu. Monitoring i ochrona odstraszają bowiem potencjalnych przestępców. Poza tym właściciele samochodów bez posiadanego ubezpieczenia autocasco dla większej pewności wybrać powinni parkingi, które są ubezpieczone.

Jak w związku z tym widzimy, wybór parkingu wcale nie musi być zadaniem łatwym. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.