Tranasfer na lotnisko


Wszyscy, którzy cenią sobie tanie linie lotnicze mają świadomość, że często nie latają one z głównych lotnisk w danym kraju, ale z mniejszych miast, położonych w odległości 50 – 60 km od głównego miasta do, którego chcemy się dostać. Dlatego też często pojawia się problem – wyląduję i co dalej? Oto kila rozwiązań, które pomogą w odnalezieniu się na lotnisku położonym np. 50 km od Paryża.

  1. Busy – bardzo często na lotniskach, które oddalone są od miasta znaleźć można linie, które zawożą pasażerów bezpośrednio z lotniska do centrum miasta.

  2. Taksówki – wielu taksówkarzy ma świadomość, że na takich lotniskach ląduje codziennie tłum pasażerów, dlatego jeśli nie zdążymy na busa możemy do miasta dojechać taksówką, choć zapewne nie będzie ona tania.

  3. Autostop – lotniska często położone są przy głównych trasach wiodących do danego miasta, dlatego autostop to dobra opcja, dla tych którzy nie chcą wydawać pieniędzy na taksówkę czy busa.

W Polsce również lotniska położone są poza centrami miast, wystarczy wspomnieć choćby Pyrzowice w Katowicach czy Modlin pod Warszawą. Niekiedy dostanie się tam również bywa trudne, zwłaszcza jeśli lot zaplanowany jest w środku nocy, czy we wczesnych godzinach rannych. Wówczas możliwości są w dużej mierze ograniczone, można albo spędzić noc w danym mieście i pojechać na lotnisko taksówką, albo pojechać na nie samochodem i tam go zaparkować na czas podróży.

W wielu przypadkach parkowanie w obrębie samego lotniska jest dużo droższe niż na parkingach prywatnych wokół lotniska, dlatego zawsze warto to sprawdzić. W przypadku Pyrzowic godnym polecenia parkingiem jest ten – parking lotnisko pyrzowice. Jeśli podróż odbywa się za dnia, to w większości przypadków na lotnisko można dostać się komunikacją miejską, lub specjalnymi kolejkami, których trasa wiedzie z dworca głównego miasta, na wspomniane lotnisko. W tym miejscu jednak warto zauważyć, że niekiedy różnica w cenie między biletem MPK a biletem PKP jest znacząca, dlatego warto to sprawdzić wcześniej.