Wykorzystaj uszlachetniacz do paliwa i nie bój się awarii


Jest rzeczą oczywistą, że samochód wymaga stosowania odpowiedniego paliwa i oleju napędowego, jeśli jego kierowca myśli o bezawaryjnej i bezproblemowej eksploatacji. Jednak czy odwiedzanie wyłącznie sprawdzonych stacji paliw to wszystko, co można zrobić w tym zakresie? Niezupełnie, ponieważ ostatnimi czasy na rynku pojawia się coraz więcej różnego rodzaju specyfików, które mają służyć wspomaganiu układu paliwowego. Wśród nich szczególnie interesująco wyglądają uszlachetniacze do paliwa.

 

Uszlachetniacz do paliwa i jego działanie

 

Czym właściwie jest uszlachetniacz do paliwa? To jeden z licznych dodatków do paliwa, którego zadaniem jest oczyszczanie całego układu zasilania paliwem. Według zapewnień producentów, uszlachetniacz przyczynia się do wywołania zjawiska katalitycznego utleniania łańcuchów węglowodorowych. Brzmi skomplikowanie, ale w rzeczywistości chodzi po prostu o wspomaganie spalania paliwa. Jego stosowanie jest wskazane szczególnie wówczas, gdy mamy do czynienia z tankowaniem substancji nieco gorszej jakości oraz przy pojazdach, których układy paliwowe uległy znacznemu zanieczyszczeniu. Warto podkreślić, że uszlachetniacz do paliwa działa intensywnie zwłaszcza w obrębie takich części jak: wtryskiwacze paliwa, komory spalania, oraz grzybków zaworów. Preparat działa oczyszczająco w tych obszarach, co ostatecznie przyczynia się do wydłużenia żywotności całego układu.

 

Zanieczyszczenia groźne dla silnika

 

Brak przekonania co do stosowania tego typu preparatów wynika często z nieświadomości odnośnie problemu powstawania zanieczyszczeń w układzie paliwowym. Dlaczego do tego dochodzi? W głównej mierze odpowiedzialna jest za to woda, która gromadzi się w zbiorniku paliwa. Jest to całkowicie normalne zjawisko – zmieniające się temperatury sprawiają, że powietrze znajdujące się w zbiorniku podlega procesowi skraplania. Łatwo się domyśleć, jaki będzie efekt, gdy bak paliwa zetknie się z wodą. Pojawią się korozja i rdza. Co prawda układ paliwowy do pewnego stopnia jest przed nią chroniony poprzez filtr paliwa, ale nigdy nie uda się powstrzymać wszystkich cząsteczek w 100%. Rdza, która dotrze do wtryskiwaczy, zaburza ich prawidłowe funkcjonowanie, a w dalszym ciągu może doprowadzić do pojawienia się usterek. Regeneracja wtryskiwaczy należy do grona bardzo drogich usług, więc jest to pierwszy argument przemawiający za tym, że warto stosować dodatki do paliwa, takie jak uszlachetniacze do paliwa.

 

Ułatwia rozruch zimnego silnika i nie tylko…

 

Wiemy już, jak wiele może zyskać sam kierowca i jego samochód, stosując omawiany dodatek do silnika. Oczyszczanie układu paliwowego jest kluczowe, ale korzyści jest znacznie więcej. Oprócz poprawiania jakości paliwa, uszlachetniacze do paliwa ułatwiają jazdę, gwarantując równomierną pracę silnika i zwiększając przy tym jego dynamikę. Efekty ich działania można zaobserwować także bardziej namacalnie, ponieważ pozwalają one na zmniejszenie poziomu zużycia paliwa. Co więcej, uszlachetniacz do paliwa ułatwia rozruch zimnego silnika. Można wyszczególnić nawet korzyści dla środowiska naturalnego – uszlachetniacz redukuje emisję substancji szkodliwych znajdujących się w spalinach.

 

Stosowanie

 

Wykorzystanie preparatu wspierającego układ paliwowy jest bardzo proste. Można zrobić to na stacji paliw. Na chwilę przed zatankowaniem konieczne jest zaaplikowanie 2 dozowników uszlachetniacza prosto do wlewu paliwa. Następnie wystarczy jedynie zalać około 50 – 60 litrów paliwa. Jedno opakowanie wystarcza na jedną aplikację, ponieważ zawiera 2 dozowniki. Produkt jest odpowiedni dla nowszych i starszych silników, zarówno benzynowych jak i diesla. Stosowanie tego preparatu jest bezpieczne nawet przy filtrze cząstek stałych.